Hřiště s ROZUMem

Společnými silami se podařilo vybudovat vysněné dětské hřiště pro děti z naší dětské skupiny. Děti si hřiště užívají plnými doušky, moc hezky si upevňují motorické dovednosti a rozvíjí vzájemnou kooperaci mezi sebou.

Číst více o hřišti

Aktuality

LETNÍ PROVOZ

22. 06. 2022

Vážení rodiče, připomínáme letní provoz naší dětské skupiny od 8:00 do 16:00 hodin v době letních prázdnin tj. od 1.7. od...

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2022

09. 03. 2022

Jako každý rok přicházíme s nabídkou letních příměstských táborů. Věříme, že vás tábory osloví a užijeme společně...

Náš tým

Bc. Eva Zemanová

Ředitelka organizace Ústavu ROZUM a mateřské školy z. ú., pečující osoba dětské skupiny předškoláků (6-7 let).

Vychovávám 2 děti (dcera r. 2009 a syn r. 2011). Vystudovala jsem VŠ UK Husitská teologická fakulta, obor sociální pedagogika – specializace v pedagogice. Svůj volný čas nejraději trávím po boku své rodiny. Společně cestujeme, sportujeme nebo hrajeme společenské hry. Další nezastupitelnou pozici v mém životě má pro mě hudba a zpěv, kterému se věnuji již od útlého dětství. Mezi mé další zájmy patří četba, sebevzdělávání a tvoření s výtvarnými materiály.

Kurzy: 2018, 2019, 2020 – FIE I a FIE II, FIE basic (Feuersteinovo instrumentálního obohacování, standard I, II), 2019 – Logopedický asistent – primární logopedická prevence ve školství, program akreditován MŠMT – další vzdělávání pedagogických pracovníků 2019 – ACFS – diagnostický nástroj – program akreditován MŠMT – další vzdělávání pedagogických pracovníků 2019 – Školní zralost 2018 – Trénink jazykových schopností podle D. B. Elkonina. 2019 – Kurz první pomoci u dětí.

Alena Veselá

Pečující osoba dětské skupiny Medúzky (děti od 2-3 let).

Vystudovala jsem střední ekonomickou a později střední pedagogickou školu. Dlouhá léta jsem žila v zahraničí. Po návratu jsem se začala věnovat vzdělávání dětí a dospělých, jako učitelka a poté soukromá lektorka angličtiny. Ve svém volném čase jsem působila jako dobrovolník v organizacích zabývajících se dětmi s autismem. Od roku 2015 se ve svém povolání věnuji výhradně dětem jako učitelka mateřské školy.

Mezi mé koníčky patří cestování, výlety, sport, četba, dokumentární filmy o přírodě a cizích krajích a procházky se svým psem. Učím se hře na klavír a věnuji se zvelebování domu, zahrady a našich koček.

Kurzy: Pedagogická diagnostika v předškolním vzdělávání, Práce s heterogenní třídou, Práce s portfoliem v předškolním vzdělávání, Úvod do digitálního světa (prožitkem, názorně a jednoduše), Kooperativní učení v předškolním vzdělávání, Hra a její využití ve vzdělávání, Nejčastější poruchy zdraví u dětí předškolního věku.

Petra Čejkovská

Pečující osoba dětské skupiny Medúzky (děti od 2-3 let). Toho času na mateřské dovolené.

Žiji s rodinou v Kostelci n. Č. l. a jsem maminkou dcery Amálky r. 2008. Ráda cestuji, jezdím na kole, lyžuji a pečuji o rodinu. Vystudovala jsem obchodní akademii. Kurz chůvy v dětské skupině jsem úspěšně absolvovala v září 2018. Od té doby se stala práce s dětmi mou životní náplní.

Kruzy: 2019 – Kurz první pomoci u dětí.

Lucie Jeřábková

Pečující osoba dětské skupiny Delfínci (4-6 let)

Jmenuji se Lucie a žiji v Kouřimi. Jsem maminkou dvou synů (r. 2015 a 2007). Vystudovala jsem provoz obchodu a služeb na střední škole obchodní v Praze. Kurz chůvy jsem absolvovala v roce 2019, předtím jsem působila jeden rok ve státní školce. Mým koníčkem jsou naše koně. Díky své vášni ke koním se již 6 rokem aktivně podílím na příměstských táborech pro děti s koňskou tématikou.

Miloslava Poštová Pražanová 

Pečující osoba dětská skupina Medúzky, Delfínci

Narodila jsem se v Praze, kde jsem prožila podstatnou část svého života. V Kostelci žiji s dcerou (2012) několik let, pocházel odtud můj dědeček. Jsem velký milovník přírody a zvířat, mám 3 kočky a psa, chovám slepičky, mám pozitivní vztah téměř k jakémukoliv sportu. Zahradničím, mám ráda divadlo a tanec.

Po maturitě jsem odjela do Londýna pečovat o dvě malé holčičky, prošla jsem profesně různými oblastmi a obory, nejdéle jsem se pohybovala v oblasti PR a marketingu. Po narození dcery bylo více než jasné, že bych se chtěla jednou profesně věnovat právě dětem. Práce s dětmi mě zcela naplňuje, přináší uspokojení a velkou radost.

Kurz: akreditovaný kurz chůvy 2022