Hřiště s ROZUMem

Společnými silami se podařilo vybudovat vysněné dětské hřiště pro děti z naší dětské skupiny. Děti si hřiště užívají plnými doušky, moc hezky si upevňují motorické dovednosti a rozvíjí vzájemnou kooperaci mezi sebou.

Číst více o hřišti

Aktuality

Zápis do dětské skupiny na školní rok 2023/24

08. 03. 2023

Srdečně zveme všechny zájemce na zápis do naší dětské skupiny, který se koná dne 2.5. od 13 do 16 hod. Zároveň bude také...

LETNÍ PROVOZ

22. 06. 2022

Vážení rodiče, připomínáme letní provoz naší dětské skupiny od 8:00 do 16:00 hodin v době letních prázdnin tj. od 1.7. od...

Náš tým

Bc. Eva Zemanová

Ředitelka organizace Ústavu ROZUM a mateřské školy z. ú., pečující osoba dětské skupiny předškoláků (6-7 let).

Vychovávám 2 děti (dcera r. 2009 a syn r. 2011). Vystudovala jsem VŠ UK Husitská teologická fakulta, obor sociální pedagogika – specializace v pedagogice. Svůj volný čas nejraději trávím po boku své rodiny. Společně cestujeme, sportujeme nebo hrajeme společenské hry. Další nezastupitelnou pozici v mém životě má pro mě hudba a zpěv, kterému se věnuji již od útlého dětství. Mezi mé další zájmy patří četba, sebevzdělávání a tvoření s výtvarnými materiály.

Kurzy: 2018, 2019, 2020 – FIE I a FIE II, FIE basic (Feuersteinovo instrumentálního obohacování, standard I, II), 2019 – Logopedický asistent – primární logopedická prevence ve školství, program akreditován MŠMT – další vzdělávání pedagogických pracovníků 2019 – ACFS – diagnostický nástroj – program akreditován MŠMT – další vzdělávání pedagogických pracovníků 2019 – Školní zralost 2018 – Trénink jazykových schopností podle D. B. Elkonina. 2019 – Kurz první pomoci u dětí.

Alena Veselá

Pečující osoba dětské skupiny Medúzky (děti od 2-3 let).

Vystudovala jsem střední ekonomickou a později střední pedagogickou školu. Dlouhá léta jsem žila v zahraničí. Po návratu jsem se začala věnovat vzdělávání dětí a dospělých, jako učitelka a poté soukromá lektorka angličtiny. Ve svém volném čase jsem působila jako dobrovolník v organizacích zabývajících se dětmi s autismem. Od roku 2015 se ve svém povolání věnuji výhradně dětem jako učitelka mateřské školy.

Mezi mé koníčky patří cestování, výlety, sport, četba, dokumentární filmy o přírodě a cizích krajích a procházky se svým psem. Učím se hře na klavír a věnuji se zvelebování domu, zahrady a našich koček.

Kurzy: Pedagogická diagnostika v předškolním vzdělávání, Práce s heterogenní třídou, Práce s portfoliem v předškolním vzdělávání, Úvod do digitálního světa (prožitkem, názorně a jednoduše), Kooperativní učení v předškolním vzdělávání, Hra a její využití ve vzdělávání, Nejčastější poruchy zdraví u dětí předškolního věku.

Petra Čejkovská

Pečující osoba dětské skupiny Medúzky (děti od 2-3 let). Toho času na mateřské dovolené.

Žiji s rodinou v Kostelci n. Č. l. a jsem maminkou dcery Amálky r. 2008. Ráda cestuji, jezdím na kole, lyžuji a pečuji o rodinu. Vystudovala jsem obchodní akademii. Kurz chůvy v dětské skupině jsem úspěšně absolvovala v září 2018. Od té doby se stala práce s dětmi mou životní náplní.

Kruzy: 2019 – Kurz první pomoci u dětí.

Lucie Jeřábková

Pečující osoba dětské skupiny Delfínci (4-6 let)

Jmenuji se Lucie a žiji v Kouřimi. Jsem maminkou dvou synů (r. 2015 a 2007). Vystudovala jsem provoz obchodu a služeb na střední škole obchodní v Praze. Kurz chůvy jsem absolvovala v roce 2019, předtím jsem působila jeden rok ve státní školce. Mým koníčkem jsou naše koně. Díky své vášni ke koním se již 6 rokem aktivně podílím na příměstských táborech pro děti s koňskou tématikou.

Miloslava Poštová Pražanová 

Pečující osoba dětská skupina Medúzky, Delfínci

Narodila jsem se v Praze, kde jsem prožila podstatnou část svého života. V Kostelci žiji s dcerou (2012) několik let, pocházel odtud můj dědeček. Jsem velký milovník přírody a zvířat, mám 3 kočky a psa, chovám slepičky, mám pozitivní vztah téměř k jakémukoliv sportu. Zahradničím, mám ráda divadlo a tanec.

Po maturitě jsem odjela do Londýna pečovat o dvě malé holčičky, prošla jsem profesně různými oblastmi a obory, nejdéle jsem se pohybovala v oblasti PR a marketingu. Po narození dcery bylo více než jasné, že bych se chtěla jednou profesně věnovat právě dětem. Práce s dětmi mě zcela naplňuje, přináší uspokojení a velkou radost.

Kurz: akreditovaný kurz chůvy 2022