Hřiště s ROZUMem

Společnými silami se podařilo vybudovat vysněné dětské hřiště pro děti z naší dětské skupiny. Děti si hřiště užívají plnými doušky, moc hezky si upevňují motorické dovednosti a rozvíjí vzájemnou kooperaci mezi sebou.

Číst více o hřišti

Aktuality

LETNÍ PROVOZ

22. 06. 2022

Vážení rodiče, připomínáme letní provoz naší dětské skupiny od 8:00 do 16:00 hodin v době letních prázdnin tj. od 1.7. od...

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2022

09. 03. 2022

Jako každý rok přicházíme s nabídkou letních příměstských táborů. Věříme, že vás tábory osloví a užijeme společně...

Dětská skupina (2-6 let)

Naše organizace

Ústav ROZUMu a mateřská škola, z. ú. je provozovatelem dvou dětských skupin, které jsou spolufinancovány z Evropského fondu Operačního programu Zaměstnanost. Naše školka je určena pro děti od 2-6 let. Přijímáme i předškoláky, které připravíme na úspěšný vstup do školy.

Provozní doba

7:00 – 16:30 hodin

Popis školky

Velikost naší školky umožňuje individuální a rodinný přístup ke každému dítěti a zároveň je to ideální počet pro vytváření kvalitních sociálních vztahů mezi dětmi a začleňování se do kolektivu. Na každých 6 dětí připadá jedna kvalifikovaná teta (paní učitelka).

Školka nabízí dětem pestrý program, který je zaměřen na jejich všestranný rozvoj, kterému jsou přizpůsobeny prostory i vybavení s možností pobytu venku. V rámci běžných činností (oblékání, jedení apod.) se snažíme děti podporovat a vést k samostatnosti.

S dětmi pracujeme pomocí metody prof. R. Feuersteina, která se zaměřuje na rozvoj myšlení a dovednosti učit se. Tato metoda učí děti se soustředit na úkol, vytvářet strategie řešení úkolů, pracovat s rozmyslem, nepracovat impulzivně, kontrolovat si práci po sobě, rozvíjí slovní zásobu, paměť apod.

V průběhu vzdělávacích aktivit se s dětmi věnujeme hudebním, výtvarným činnostem, rozvoji jemné i hrubé motoriky apod. V rámci pobytu venku chodíme na procházky, poznáváme okolí Kostelce nad Černými lesy, jezdíme na výlety, hrajeme hry v lese apod.

Naším cílem jsou spokojené a šťastné děti, které se budou všestranně rozvíjet a připravovat na úspěšný vstup do školy.