Hřiště s ROZUMem

Společnými silami se podařilo vybudovat vysněné dětské hřiště pro děti z naší dětské skupiny. Děti si hřiště užívají plnými doušky, moc hezky si upevňují motorické dovednosti a rozvíjí vzájemnou kooperaci mezi sebou.

Číst více o hřišti

Aktuality

Zápis do dětské skupiny na školní rok 2023/24

08. 03. 2023

Srdečně zveme všechny zájemce na zápis do naší dětské skupiny, který se koná dne 2.5. od 13 do 16 hod. Zároveň bude také...

LETNÍ PROVOZ

22. 06. 2022

Vážení rodiče, připomínáme letní provoz naší dětské skupiny od 8:00 do 16:00 hodin v době letních prázdnin tj. od 1.7. od...

Dětská skupina (2-6 let)

Naše organizace

Ústav ROZUMu a mateřská škola, z. ú. je provozovatelem dvou dětských skupin. Naše školka je určena pro děti od 2-6 let. Přijímáme i předškoláky, které připravíme na úspěšný vstup do školy.

Provozní doba

7:00 – 16:30 hodin

Popis školky

Velikost naší školky umožňuje individuální a rodinný přístup ke každému dítěti a zároveň je to ideální počet pro vytváření kvalitních sociálních vztahů mezi dětmi a začleňování se do kolektivu. Na každých 6 dětí připadá jedna kvalifikovaná teta (paní učitelka).

Školka nabízí dětem pestrý program, který je zaměřen na jejich všestranný rozvoj, kterému jsou přizpůsobeny prostory i vybavení s možností pobytu venku. V rámci běžných činností (oblékání, jedení apod.) se snažíme děti podporovat a vést k samostatnosti.

S dětmi pracujeme pomocí metody prof. R. Feuersteina, která se zaměřuje na rozvoj myšlení a dovednosti učit se. Tato metoda učí děti se soustředit na úkol, vytvářet strategie řešení úkolů, pracovat s rozmyslem, nepracovat impulzivně, kontrolovat si práci po sobě, rozvíjí slovní zásobu, paměť apod.

V průběhu vzdělávacích aktivit se s dětmi věnujeme hudebním, výtvarným činnostem, rozvoji jemné i hrubé motoriky apod. V rámci pobytu venku chodíme na procházky, poznáváme okolí Kostelce nad Černými lesy, jezdíme na výlety, hrajeme hry v lese apod.

Naším cílem jsou spokojené a šťastné děti, které se budou všestranně rozvíjet a připravovat na úspěšný vstup do školy.