Sbírka na Hřiště s ROZUMem

Hřiště bude plně sloužit k rozvoji pohybové aktivity dětem nejen z naší organizace, ale i rodinám z blízkého okolí, které zde budou trávit pobyt na čerstvém vzduchu.

Číst více o sbírce

Aktuality

Volnočasové aktivity

13. 09. 2021

Nabízíme volnočasové aktivity pro rodiče s dětmi či děti samotné. Neváhejte se přihlásit, pokud Vás nabídka aktivit osloví....

JÍDELNÍČEK 13.-17.9 2021

13. 09. 2021

Pondělí   houska, šunková pěna, zelenina /1,3,7/      Horácká polévka, rajská omáčka, vařené hovězí, houskový...

Dětská skupina (2-6 let)

Naše organizace

Ústav ROZUMu a mateřská škola, z. ú. je provozovatelem dvou dětských skupin, které jsou spolufinancovány z Evropského fondu Operačního programu Zaměstnanost. Naše školka je určena pro děti od 2-6 let. Přijímáme i předškoláky, které připravíme na úspěšný vstup do školy.

Provozní doba

7:00 – 16:30 hodin

Popis školky

Velikost naší školky umožňuje individuální a rodinný přístup ke každému dítěti a zároveň je to ideální počet pro vytváření kvalitních sociálních vztahů mezi dětmi a začleňování se do kolektivu. Na každých 6 dětí připadá jedna kvalifikovaná teta (paní učitelka).

Školka nabízí dětem pestrý program, který je zaměřen na jejich všestranný rozvoj, kterému jsou přizpůsobeny prostory i vybavení s možností pobytu venku. V rámci běžných činností (oblékání, jedení apod.) se snažíme děti podporovat a vést k samostatnosti.

S dětmi pracujeme pomocí metody prof. R. Feuersteina, která se zaměřuje na rozvoj myšlení a dovednosti učit se. Tato metoda učí děti se soustředit na úkol, vytvářet strategie řešení úkolů, pracovat s rozmyslem, nepracovat impulzivně, kontrolovat si práci po sobě, rozvíjí slovní zásobu, paměť apod.

V průběhu vzdělávacích aktivit se s dětmi věnujeme hudebním, výtvarným činnostem, rozvoji jemné i hrubé motoriky apod. V rámci pobytu venku chodíme na procházky, poznáváme okolí Kostelce nad Černými lesy, jezdíme na výlety, hrajeme hry v lese apod.

Naším cílem jsou spokojené a šťastné děti, které se budou všestranně rozvíjet a připravovat na úspěšný vstup do školy.