Hřiště s ROZUMem

Společnými silami se podařilo vybudovat vysněné dětské hřiště pro děti z naší dětské skupiny. Děti si hřiště užívají plnými doušky, moc hezky si upevňují motorické dovednosti a rozvíjí vzájemnou kooperaci mezi sebou.

Číst více o hřišti

Aktuality

Zápis do dětské skupiny na školní rok 2023/24

08. 03. 2023

Srdečně zveme všechny zájemce na zápis do naší dětské skupiny, který se koná dne 2.5. od 13 do 16 hod. Zároveň bude také...

LETNÍ PROVOZ

22. 06. 2022

Vážení rodiče, připomínáme letní provoz naší dětské skupiny od 8:00 do 16:00 hodin v době letních prázdnin tj. od 1.7. od...

Pro dospívající

Občas se stane, že mi to ve škole nejde. Pokusíme se to zlepšit. Náš program je zaměřený na rozvoj strategií učení, myšlení, jazykových schopností pomocí Metody instrumentálního uvědomování (inspirované metodou prof. R.Feuersteina Instrumentální obohacování)

O metodě

Tato metoda velmi zajímavou a přirozenou formou učí o věcech přemýšlet, soustředit se na úkol, promýšlet způsoby řešení, rozhodnout se pro efektivní řešení, práci kontrolovat, klást si otázky, diskutovat s ostatními, sdílet s nimi vlastní zkušenosti, rozvíjí slovní zásobu a to v prosředí, které děti nesrovnává ani nehodnotí.

S pomocí metody naučíme?

S pomocímetody naučíme každé dítě myslet, učit se, plánovat úkoly, pracovat s rozmyslem, kontrolovat po sobě práci – jednoduše řečeno – být úspěšné ve škole i v běžném životě.

Zaměření programu

Program je zaměřený rozvoj myšlení a učení, zejména na vytváření učebních postupů tzv. učebních strategií a návyků, zlepšení pozornosti, paměti a vnímání. Je realizován v jednohodinových lekcích přibližně 1x týdně, zpravidla z organizačních důvodů, individuálně, eventuálně po dohodě v maximálně tříčlenné skupině.